POGOTOWIE ELEKTRYCZNE WARSZAWA I OKOLICE

Modernizacje, naprawy i usuwanie awarii instalacji elektrycznej

Modernizacji podlegają wszelkie instalacje które nie spełniają obecnie obowiązujących norm. Do modernizacji kwalifikują się także instalacje które nie przeszły pozytywnie pomiarów i prób. Instalacja po modernizacji zwiększa nasze bezpieczeństwo. Sporym zagrożeniem ze strony niepewnej instalacji jest pożar.
Remont instalacji elektrycznej pozwala na nowe zaplanowanie rozmieszczenia gniazd elektrycznych, co więcej - można wykorzystać zestawy gniazd w ramkach wielokrotnych i zainstalować je w miejscach, w których zamierzamy podłączyć kilka urządzeń, dzięki czemu unikniemy potem stosowania listw i "złodziejek". To pozwoli na uniknięcie przeciążeń.
W ramkach można umieścić nie tylko kilka gniazd elektrycznych, ale także np. gniazdko telefoniczne, komputerowe czy antenowe. Dzięki temu instalacja elektryczna staje się bardziej funkcjonalna i pozbywamy się plątaniny kabli. Wygląda to także ładniej.
Powinny one znajdować się jak najbliżej miejsc, w których ustawimy urządzenia zasilane prądem. Źle, gdy gniazda elektryczne znajdują się np. za kanapą, ale z kolei na środku ściany psują wygląd pomieszczenia. Zamontowane nisko przy podłodze będą mało widoczne i nie popsują aranżacji pomieszczenia.
Gniazda elektryczne powinny mieć określony stopień ochrony IP (mówi o stopniu ochrony przed wnikaniem ciał stałych, pyłu i wody). Jest on uzależniony od tego, gdzie zostaną zamontowane gniazda. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach mokrych (do łazienki IP 44).
Ponadto w łazience nie można umieszczać gniazd w okolicach wanny czy prysznica, a nawet w innych miejscach powinny mieć one specjalne plastikowe automatycznie zamykające się zasłony (to tzw. gniazda bryzgoodporne), które chronią przed rozbryzgiwaną z dowolnego kierunku wodą.
Co ciekawe, np. w Anglii obowiązuje zakaz umieszczenia gniazd z napięciem 230 V w łazienkach, dlatego Anglicy instalują pralki i suszarki najczęściej w kuchniach lub specjalnych pomieszczeniach.

Skontaktuj się z nami w celu sprawdzenia czy istniejąca instalacja jest bezpieczna i spełnia aktualne wymagania.
powrót do strony startowej